CITROËN RALLY TEAM HUNGARY

A 2022-ES NYÍLT MAGYAR RALIBAJNOKSÁG BAJNOKA

Drukkoljon nekünk!

HATBÓL HAT GYŐZELEM, BAJNOK A CITROËN RALLY TEAM HUNGARY CSAPATA!

Mads Østberg minden versenyt megnyert idén a magyar ralibajnokságban, amelyen elindult.

A Citroën C3 Rally2 pilótája és alkalmi navigátora, a svéd Johan Johansson a szezonzáró Zemplén Rally-t is megnyerte, bebiztosítva így év végi győzelmüket. A csapatfőnök szerint minden láncszem a helyén volt és ennek köszönhető a Citroën Rally Team Hungary siker.

Hetedik hely is elég lett volna az év végi bajnoki győzelemhez a szezonzáró futamon, de a Citroën C3 Rally2 versenyautóval versenyző Mads Østberg nyerni szeret és a versenyautója is nyerőképes. A norvég pilóta és svéd navigátora a második szakasztól az élre állt a VII. Zemplén Rally-n és az utolsó gyorsaságin is csak annyira engedett ki, hogy 2,7 másodperc előnye maradjon. Ezzel hatból hat futamot megnyerve megszerezte a 2022-es nyílt magyar ralibajnokság bajnoki címét a Citroën Rally Team csapata.

„Nehéz verseny volt, az utolsó szakasz igazán lidérces, a szakasz elején és végén semmit nem lehetett látni a hatalmas ködben, miközben a középső részen, a dombon szikrázó napsütésben autóztunk…

Örülök, hogy megnyertük a versenyt, annak még jobban, hogy ezzel együtt megnyertük a bajnokságot is. Mind a hat futamon, amelyiken elindultunk, mi tudtunk a leggyorsabbak lenni a Citroën Rally Team Hungary színeiben. Minden verseny nagy kihívás volt, hiszen tavaly még teljesen ismeretlenek voltak ezek a pályák a számomra és idén is számos új helyszínen versenyeztünk. Mindig sokat lehet tanulni ezekből az új dolgokból. Annyi változott még az előző évhez képest, hogy próbáltam biztonságosan versenyezni, mindig a teljes bajnoki szezont szem előtt tartani.” – mondta a futam végén a négy norvég és egy világbajnoki cím után a magyar bajnoki elsőségnek is őszintén örülő pilóta.

(nem hivatalos eredmény)

AZ ELSŐ HELYRŐL VÁRJA A BAJNOKI ZÁRÓFUTAMOT A CITROËN RALLY TEAM HUNGARY CSAPATA

A Zemplén Rallyval befejeződik az idei ralibajnokság. Mads Østberg alkalmi navigátorral, a svéd Johan Johanssonnal vág neki a zárófutamnak. A Citroën C3 Rally2 pilótája vezeti a bajnoki táblázatot, de a pontok helyett a versenyre koncentrál a norvég versenyző. Tavaly megnyerte a futamot és mindent megtesz azért, hogy idén is így legyen és ezzel megszerezze csapatának a bajnoki győzelmet is.

ÖT FUTAMBÓL ÖT GYŐZELEM!

A Citroën megerősítette vezető helyét a bajnokságban

A hosszú bajnoki szünet után rövid versenyt futott a ralibajnokság mezőnye Ózdon. Mads Østberg és navigátora, Patrik Barth hét tizedmásodperccel nyerte ezt a futamot. Idén minden magyar versenyen az első helyen végeztek, ahol elindultak. A Citroën Rally Team Hungary versenyzőpárosa megerősítette vezető helyét a bajnoki tabellán és nagyon várják a novemberi másfeles szorzójú zárófutamot.

MÁR AZ ELEJÉTŐL NYOMNI KELL, HISZEN MADS ÓZDON IS NYERNI AKAR A CITROËNNEL!

Több, mint két hónap nyári szünet után Ózdon folytatódik a hazai ralibajnokság. A Citroën Rally Team Hungary versenyzőpárosa, Mads Østberg és Patrik Barth öt futam után vezeti a sorozatot még úgy is, ha nem számoljuk, hogy az ellenfeleknek még nullázniuk kell egy futamot. A pályák nagy része már ismerős a Citroën C3Rally2 pilótájának, de a verseny rövidsége miatt már az első szakasztól a legjobbat kell kihoznia magából, ha nyerni szeretne. És mi mást szeretne, ha nem nyerni!

VESZPRÉMBEN IS NYERT, VEZETI A BAJNOKSÁGOT A CITROËN!

Négy futamon indult idén és mind a négyet megnyerte a Citroën Rally Team Hungary versenyzőpárosa: Mads Østberg és Patrik Barth. Az idei egyetlen murvás versenyen, a másfeles szorzójú 28. Székesfehérvár-Veszprém Rallye-n is a Citroën C3 Rally2-vel versenyző páros volt a leggyorsabb és a hibamentes autózás után a bajnokságban is átvették a vezetést, még úgy is, hogy a többieknek egy eredményt mínuszolni kell az év végi összesítéskor.

MADS ØSTBERG MURVÁN IS GYŐZNI SZERETNE A CITROËNNEL!

Leglelkesebb szurkolója, öt éves fia is elkísérte a norvég világbajnokot az első murvás magyar versenyére, a Székesfehérvár-Veszprém Rallye-ra. Forróság és egy igazán hosszú futam, több, mint 150 versenykilométer vár a magyar ralibajnokság ötödik futamán az indulókra, de Mads Østberg és navigátora, Patrik Barth nagyon várja az újabb kihívásokat, amiket a Veszprém környéki pályák tartogatnak a számukra. A Citroën Rally Team Hungary párosa idén eddig minden hazai futamot megnyert, amelyen elindult és ennek megfelelően Veszprémben is győzni szeretnének a Citroën C3 Rally2-vel!

CITROËN GYŐZELEMMEL ZÁRULT AZ 55.MECSEK RALLYE

Mads Østberg újra megnyerte a pécsi versenyt! Forró hétvégén, gyors pályákon bizonyult a legjobbnak az exvilágbajnok, aki tavaly is győzni tudott a legpatinásabb magyar ralin. Idén az eddigi négyből három futamon indult és három futamon nyert a Citroën Rally Team Hungary kettőse, az Østberg-Barth duó. A Tagai Racing Technology C3 Rally2 versenyautója most is hiba nélkül működött.

MECSEK RALLYE BEHARANGOZÓ

Egy versenyt kihagyott, két hónapja nem volt Magyarországon a Citroën Rally Team Hungary párosa, Mads Østberg és Patrik Barth. A norvég-svéd duó az 55. Mecsek Rallye-n folytatja a hazai ralibajnokságban a szereplést. Mads tavaly megnyerte a pécsi versenyt, de nem csak emiatt tartja kedvenc helyének a baranyai megyeszékhelyt. Ahogy mondja: fantasztikus atmoszférája van a városnak. A Citroën C3 Rally2-vel versenyző páros most is győzni szeretne és bíznak benne, hogy a csütörtökön 20 órakor a szervizparkban megrendezendő közönségtalálkozón nagyon sok szurkolóval beszélhetnek, fotózkodhatnak személyesen, és péntek délután és szombat egész nap még több néző lesz kint a pályák mellett.

KETTŐBŐL KETTŐ! MÁSODSZOR IS NYERT A CITROËN RALLY TEAM HUNGARY PÁROSA!

Rajt-cél győzelmet aratott a 2022-es hazai ralibajnokság második futamán, a Boldogkő Rally-n a Citroën C3 Rally2-vel versenyző Mads Østberg, Patrik Barth duó. Folyamatosan változott az időjárás, de ez nem zavarta meg a Citroën Rally Team Hungary párosát, akik a legjobb jégkémet választották maguknak Tóth Imre személyében. Zsinórban ez az ötödik győzelme a norvég exvilágbajnoknak magyar bajnoki futamon, hiszen az elmúlt évben a Mecsek Rallye óta nem talált legyőzőre Mads és ezzel az újabb sikerrel 13 pont előnnyel vezeti a bajnoki tabellát

CITROËN GYŐZELEMMEL KEZDŐDÖTT A HAZAI RALISZEZON!

A Salgó Rally-n elért első helyezésével Mads Østberg a negyedik győzelmét szerezte meg azon versenyek sorában, amelyiken elindult a magyar bajnokságban. Ahogy tavaly az összes futam, így most a szezonnyitó salgótarjáni verseny is új volt a számára, de a Citroën Rally Team Hungary pilótája és újdonsült navigátora a harmadik szakasztól átvette a vezetést és már nem is adta át senkinek.

AHOGY MINDIG, ÚGY A SALGÓ RALLY-N IS NYERNI SZERETNE CITROËNJÉVEL MADS ØSTBERG!

Második szezonját kezdi meg a hétvégén rajtoló magyar ralibajnokságban a korábbi világbajnok Mads Ostberg. Ahogy eddig minden futam, úgy most ez a Salgó Rally is új lesz a norvég pilóta számára, hiszen tavaly kihagyta ezt a versenyt. A Citroën Rally Team Hungary versenyzőpárosa jó hangulatú teszten vett részt a Tagai Racing Technology csapatával csütörtökön, majd a Citroën magyarországi facebook oldalán tartott élő bejelentkezést követően megkezdték a pályabejárást. Péntek délutánra szeretettel várnak minden érdeklődőt egy kötetlen közönségtalálkozóra a szervizparkba, aztán szombaton a Salgótarján környéki szakaszokon a Citroën C3 Rally2 versenyautójukkal száguldozva szeretnének a céldobogó legfelső fokára jutni.

MADS ØSTBERG FOLYTATJA A CITROËN RALLY TEAM HUNGARY SZÍNEIBEN 2022-BEN IS!

2020 WRC2 világbajnoka Citroën C3 Rally2 versenyautójával a legtöbb futamgyőzelmet, a legtöbb szakaszgyőzelmet szerezte az elmúlt bajnoki szezonban és a legtöbbször vezetett a futamok során a magyar bajnokságban, de a hétfordulós sorozatból öt futamon való indulás kevésnek bizonyult a bajnokság megnyeréséhez. Mads Østberg idén új navigátorral, és ha lehet, még nagyobb ambíciókkal várja a szezont a Citroën Rally Team Hungary teljes csapatával közösen.